Lenkija 2018 gruodžio 3-7 d.

Pirmąją advento savaitę, gruodžio 3-7 dienomis, Šiaulių PRC komanda viešėjo Lenkijos mieste, kuriame vyko mokinių ir mokytojų susitikimas. Mokinių komandai atstovavo Technologijų skyriaus TD16 grupės mokinys Kostas Vaitiekūnas ir Buitinių paslaugų skyriaus mokinės Rosita ir Gabrielė.

Krynica-Zdroj miestelio Zespol Szkol Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawla II mokykloje mokiniai kartu su mokytojais vykdė įvairias veiklas, susijusias su žiemos švenčių papročiais. Komandos pristatė savo kurtus video filmukus apie Kalėdinį laikotarpį jų šalyse: kulinarijos paslaptis, tradicijas, dainas, šokius bei kitus menus.

Projekto dalyviai dalyvavo ir šventinėje mugėje. Čia pristatinėjo ir pardavinėjo namuose gamintus daiktus.(pristatymas) Surinktos lėšos buvo skirtos labdarai.

Kitomis dienomis mokiniai savo rankomis kūrė kalėdines dekoracijas.

Aktyvus gyvenimas virė ir kulinarijos srityje: visi puošė kalėdinius imbierinius sausainius, gamino tradicinius lenkiškus koldūnus.

Integruotos istorijos bei geografijos pamokos vyko ne tradicinėje aplinkoje, o išvykose į Zakopanę bei Krokuvą. Ten mokiniai aplankė garsiąją Vavelio pilį, Veličkos druskų kasyklas, sužinojo įvairių legendų bei istorijų apie čionykščius gyventojus ir jų kasdienybę. Anglų kalbos žinias dalyviai tobulino aktyviai bendraudami tarpusavyje. Buvo labai intensyvi ir turininga savaitė.