Sicilija 2018 vasario 3-7 d.

2018 m. vasario 3-8 dienomis saulėtoje Sicilijoje Avolos miestelyje vyko pirmasis tarptautinis ERASMUS+ projekto „More Cultures – One European Identity“ mokinių susitikimas. Jame dalyvavo ir mūsų Šiaulių profesinio rengimo centro mokiniai Liudvidas Taraška, Audrius Klimas bei Dovydas Graisas su mokytojomis Jūrate Baltutiene, Kristina Lašiene bei Jurgita Mockuviene. Italų šeimos visai savaitei be galo maloniai ir svetingai priėmė atvykusius mokinius. Ši viešnagė visiems buvo ne tik pramogų bei linksmybių metas, tai ir sunkaus darbo, naujų atradimų, iššūkių bei netikėtų patirčių savaitė.

Mokiniai pristatė savo šalies kilmę, kalbos savitumą, tradicijas: tautinius kostiumus, šokius, dainas. 

Buvo pristatyti mokinių namų darbai: 2018 m. skaitmeniniai kalendoriai "Culture of Lithuania".

 

Mokiniai dalyvavo muzikos pamokoje ir mokėsi dainuoti siciliečių ir anglų kalbomis.

 

Susipažinome su Italijoje populiaria sporto šaka baskin'u. Tai žaidimas panašus į krepšinį, tik jame toje pačioje komandoje kartu su visais žaidžia ir neįgalieji. Mokiniai turėjo galimybę sudalyvauti treniruotėje.

Katanijos edukaciniame jaunimo centre "YEPP" mokytojai buvo supažindinami su TE.SO.RI metodika, nagrinėti diferencijavimo ir individualizavimo pamokoje metodai, mokiniai dalyvavo dailės veikloje, piešė plakatus su savos šalies simbolika.  

Mokiniai dalyvavo maisto gaminimo pamokoje, kurios metu gamino itališką picą ir sicilietiškus saldumynus. Taip pat dalyvavo fizikos pamokoje "Natūralaus muilo gamyba".

 Lankėmės Avolos, Sirakūzų, Katanijos miestuose.